اخبار استان ها ۰۳ بهمن ۱۴۰۲ - 4 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0
با بومی‌سازی تجهیزات صورت گرفت؛

صرفه‌جویی ارزی 11 میلیون یورویی در فولاد سنگان

فولاد سنگان در مشارکت با یک شرکت دانش‌بنیان داخلی، به‌دنبال تحقق صرفه‌جویی ارزی است و این مهم در قالب قرارداد ساخت داخل و میز تعمیق ساخت داخل در افتتاحیه پنجمین جشنواره فولاد به امضا رسید.

به گزارش کیمیای ایران آنلاین،   فولاد سنگان در مشارکت با یک شرکت دانش‌بنیان داخلی، به‌دنبال تحقق صرفه‌جویی ارزی است و این مهم در قالب قرارداد ساخت داخل و میز تعمیق ساخت داخل در افتتاحیه پنجمین جشنواره فولاد به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی فولاد سنگان، بر این اساس، قرارداد ساخت ۱۴ دستگاه رطوبت‌سنج برخط غیرتماسی و کدورت‌سنج در پنجمین نمایشگاه ملی انجمن تولیدکنندگان آهن و فولاد کشور در برج میلاد امضا شد.

این قرارداد ارزش ریالی حدود ۲۴۰ میلیارد ریال دارد و مانع خروج بیش از یک میلیون دلار ارز از کشور می‌شود و این مهم با حضور علی امرایی، مدیرعامل فولاد سنگان و میرزایی، رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی انجام گرفت.

در حاشیه این رویداد، علی‌اکبر اکبری، معاون توسعه و تکنولوژی فولاد سنگان گفت: شرکت فولاد سنگان طی نُه‌ماهه ۱۴۰۲ موفق شد با استفاده از ظرفیت‌های ساخت داخل ۴ تجهیز و ۹۴ قطعه موردنیاز در واحدهای فعال معدنی و صنعتی خود را بومی‌سازی کند که با احتساب ضرایب فنی، 3.3 میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی به همراه داشته است. این شرکت قطب اصلی صنعت در شرق کشور به شمار می‌آید و در طول سال‌های اخیر توانسته با بهره‌گیری از توان متخصصان داخلی و مهندسان مجرب خود، بومی‌سازی را به‌طرز شایسته‌ای در عمل به اثبات برساند.

۱۱ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی

وی گفت: فولاد سنگان طی ۴ سال به ۱۱ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی حاصل از بومی‌سازی دست یافته و گامی بلند برای افق 1404 برداشته است که نتیجه آن توسعه درون‌سازمانی، منطقه‌ای و افزایش تولید است.

اکبری ادامه داد: استراتژی این شرکت همواره مبتنی بر استفاده از ظرفیت‌های ساخت داخل بوده است. برنامه‌ریزی فولاد سنگان برای سال ۱۴۰۲ در مهندسی کارخانه بر مبنای ۱۶۵۰ مدرک فنی در زمینه مهندسی معکوس بود و این شرکت طی نُه‌ماهه امسال توانست ۱۳۱۸ دفترچه فنی را به انجام برساند. این رقم در کل سال گذشته ۱۶۰۴ دفترچه بوده که ۱۲۰ درصد بیشتر از برنامه ۱۴۰۱ و به تعداد ۱۵۵۰ مدرک در مهندسی معکوس انجام گردید.

تحقق 90 درصدی برنامه بومی‌سازی در سال جاری

وی افزود: فولاد سنگان برای امسال نیز برنامه بومی‌سازی ۱۲۰ قطعه و ۵ تجهیز را در نظر گرفته است که تنها در نُه‌ماهه سال جاری توانست با ۴ تجهیز و ۹۴ قطعه حدود ۹۰ درصد برنامه را تحقق ببخشد. این میزان در سال گذشته ۱۰۶ قطعه از برنامه بومی‌سازی ۱۰۰ قطعه بوده است.

گفتنی است کارنامه عملکردی فولاد سنگان در این حوزه، طی نُه‌ماهه ۱۴۰۲ نشان می‌دهد این شرکت توانسته با بومی‌سازی ۴ تجهیز و ۹۴ قطعه و ۱۳۱۸ دفترچه فنی در حوزه مهندسی معکوس کارخانه، صرفه‌جویی ارزی مناسبی حاصل کند. این شرکت در سال ۱۴۰۰ نیز توانست ۱۲۳۹ دفترچه فنی و بومی‌سازی 2 تجهیز و ۵۲ قطعه را به انجام برساند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی حرف های رکیک و افترا باشد به هیچ عنوان پذیرفته نمی‌شوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمی‌شوند
  • ادب و احترام را در برخورد با دیگران رعایت فرمایید.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =