فرهنگ و حماسه ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - 4 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان خبر داد

رئیس قوه قضائیه، سخنران ویژه راهپیمایی ۲۲ بهمن اصفهان

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: سخنران مراسم روز بیست‌ودوم بهمن استان اصفهان، حجت‌الاسلام اژه‌ای رئیس قوه قضائیه و شروع مراسم نیز از ساعت ۹ صبح در میدان امام (ره) است.

به گزارش کیمیای ایران آنلاین،   حجت‌الاسلام علیرضا ناجی صبح امروز _سه‌شنبه دهم بهمن_ در نشست مطبوعاتی ستاد بزرگداشت دهه فجر استان اصفهان ضمن تبریک اعیاد ماه رجب و ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: شعار دهه فجر سال جاری جشن ملی، مشارکت پرشور و آینده روشن است که در تمام مراسم کشور مدنظر است و در این راستا نگاه ما به حضور مردم، نگاه حداکثری است، چرا که مردم قدرت نرم جمهوری اسلامی، حضور مردم است.

وی افزود: تمام برنامه‌ها بر محور دو کلیدواژه مردمی‌سازی و نشاط‌بخشی به برنامه‌ها است؛ چرا که این دو امر دو مطالبه جدی رهبر انقلاب از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان عنوان کرد: پیوست تمام برنامه‌ها از یازدهم بهمن تا یازدهم اسفند پیوست مشارکت همگانی در انتخابات است و در این راستا تحولات منطقه‌ای و طوفان‌الاقصی نیز جوشش خوبی برقرار کرده است و شاهد بودیم در تمام تجمعات، مردم حضوری پرشورتر از حد انتظار داشتند؛ در این میان وظیفه ما است که با تمام قوا در عرصه ایفای نقش داشته باشیم.

برگزاری بیش از ۲۵٠٠ برنامه در سطح استان اصفهان در دهه فجر

وی با بیان اینکه تا روز گذشته ۱۱۵ ستاد اصلی دهه فجر، ۵۱٠ کمیته تخصصی و ۱۵۸۴ برنامه شاخص در استان و حدود هزار برنامه در شهر اصفهان داشتیم، گفت: فعالیت‌های ستاد دهه فجر استان از ابتدای آذر و در شهر اصفهان از بعد از مراسم نهم دی آغاز و جلسات اصلی ستاد برگزار شد و احکام تمام مدیران و مسئولان ۲۸ شهرستان و ۴ بخش صادر شد.

حجت‌الاسلام ناجی بیان کرد: در شهر اصفهان ۲۷ کمیته فعال، هر کدام یک تا سه جلسه داشت و در این راستا ۵۴ جلسه برگزار شد و هر کمیته نیز بین ۵ تا ۳٠ برنامه شاخص به ما اعلام کرد و بیش از هزار برنامه در شهر اصفهان داریم.

وی با بیان اینکه شش کارویژه مدنظر هفته استقبال، برنامه دوازدهم بهمن، نوزدهم بهمن و عید مبعث، ستاد داخلی فجر ادارات، همکاری با هیئات، نورافشانی شامگاه بیست‌ویکم بهمن و راهپیمایی بیست‌ودوم بهمن از برنامه‌های مد نظر است، خاطرنشان کرد: قرار بر این است زنگ انقلاب مدارس در روز چهارشنبه، یازدهم بهمن زده شود که برنامه شاخص در مدرسه حورا در خیابان امام سجاد (ع) است، همچنین برنامه میهمانی لاله‌ها نیز نوزدهم بهمن هم‌زمان با عید مبعث در گلستان شهدا اجرا خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: تجمع بزرگ دهه‌هشتادی‌ها با مدیریت کانون پرورشی و فکری نوجوانان در سالن گلستان شهدا مدنظر است که برنامه‌ریزی‌های آن در حال انجام است.

وی تأکید کرد: تمام ادارات، ستاد داخلی دهه فجر تشکیل دادند، همچنین شاهد مشارکت خوب هیئات در ایام‌الله دهه فجر خواهیم بود. همایش پیشگامان انقلاب اسلامی، دوازدهم بهمن در سالن همایش‌های صدا و سیما با سخنرانی عبدخدایی برگزار می‌شود.

رئیس قوه قضائیه، سخنران ویژه راهپیمایی ۲۲ بهمن اصفهان

حجت‌الاسلام ناجی همچنین در خصوص جزئیات برگزاری راهپیمایی روز بیست‌ودوم بهمن عنوان کرد: سخنران روز بیست‌ودوم بهمن، حجت‌الاسلام اژه‌ای رئیس قوه قضائیه و شروع مراسم نیز از ساعت ۹ صبح در میدان امام (ره) است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از تأکیدات به تمام کارگروه‌ها، توجه به پیوست رسانه‌ای است، گفت: در راستای پیوست نشاط‌بخشی، مراسمی از پانزدهم تا سی‌ام بهمن با حضور خواننده‌های کشوری در باشگاه پیروزی برگزار می‌شود.

مرضیه استکی، مسئول کمیته زنان و خانواده دهه فجر استان اصفهان نیز اظهار کرد: کمیته زنان و خانواده در ایام‌الله دهه فجر در حال فعالیت است هرچند نقش زنان و خانواده در تمام کمیته‌ها مدنظر و مورد توجه است.

وی افزود: ۱۷٠ دستگاه استان به ما مشاور زنان و خانواده معرفی کرده‌اند و جلسات مشترکی با آن‌ها داشته‌ایم و خواهیم داشت، در این راستا از آن‌ها درخواست کردیم متناسب با وظایف ذاتی دستگاه خود کارویژه‌ای در حوزه زنان و خانواده را مد نظر قرار دهند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان عنوان کرد: در کنگره زنان تأثیرگذار نهم دی حدود ۳۵٠٠ بانو ثبت‌نام کردند که در ۱۱ طیف بررسی شدند، ۲۵۸ نفر به مرحله نهایی راه یافتند و در نهایت ۲۵ نفر انتخاب و تجلیل شدند، همچنین برای دوره جدید این همایش تاکنون ۳۵۶۸ ثبت‌نامی داشتیم که تلاش بر این است در دهه فجر افراد منتخب اعلام شوند.

استکی بیان کرد: یک درصد از بودجه دستگاه‌های اجرایی برای حوزه زنان و خانواده در نظر گرفته شده است و از افراد خواستیم کارویژه‌های خود را با ۷٠ درصد این بودجه که قرار است برای آحاد جامعه صرف شود، پیش ببرند.

وی خاطرنشان کرد: حمایت از کسب و کارهای زنانه، ارائه تسهیلات مالی و آموزشی برای بانوان کارآفرین، نشاط و سلامت اجتماعی بانوان، تشویق بانوان به شرکت در پروژه‌های اجتماعی با تاکید بر حل مسائل اجتماعی، تجلیل از همسران پیشگامان انقلاب اسلامی، برگزاری کارگاه‌های تحکیم بنیان خانواده و فرزندآوری، شبکه‌سازی برای سمن‌های حوزه زنان و خانواده، تورهای ویژه بازدید از صنعت و بانوان فعال در این عرصه از جمله برنامه‌های مدنظر است.

برگزاری رویداد ملی ایران قوی با ۹ محور در استان اصفهان

در ادامه نیز سیداحسان میرزایی، مسئول کمیته بسیج و نیروهای مسلح دهه فجر استان اصفهان با بیان اینکه تمام برنامه‌هایی که در کمیته‌ها برگزار می‌شود، دارای پیوند مشارکت مردمی و نشاط‌آفرینی است، اظهار کرد: برای ایام‌الله دهه فجر بسیج ۱۹٠٠ برنامه عمومی مدنظر قرار داده که در این میان ۶٠ عنوان از برنامه‌ها، برنامه‌های شاخص است.

وی با بیان اینکه روز گذشته بسیجیان کاشان مرقد امام (ره) را با گلاب کاشان غبارروبی کردند و در ادامه این مسیر شاهد برگزاری رویداد ملی ایران قوی با ۹ محور در استان اصفهان خواهیم بود، گفت: این ۹ محور شامل گذرگاه انقلاب، سلام به آینده، محله نشاط، مسیر روشن، پرچم افتخار، فصل آگاهی، آوای بیداری، قاب دوازدهم و تولید برنامه تلویزیونی ایران قوی (مختص به استان اصفهان) است که فعالیت‌هایی از جمله برگزاری ایستگاه‌های فرهنگی ثابت و سیار، برگزاری سیر نمایشگاهی، فضاسازی در سطح محلات، کتاب و کتاب‌خوانی، اجرای گروه‌های سرود و اکران فیلم‌های ارزشی را مدنظر قرار داده است.

مسئول کمیته بسیج و نیروهای مسلح دهه فجر استان اصفهان مطرح کرد: ۵٠ برنامه تلویزیونی برای نمایش در تلویزیون و فضای مجازی در حال تولید است، همچنین یادواره شهدای انقلاب، والفجر ۸ و غزه از دیگر موارد در دستور کار است، اظهار کرد: افتتاح ۶ کیلومتر جاده بین مزارع با محوریت بسیج سازندگی در لنجان و نجف‌آباد، افتتاح شبکه آب‌رسانی پایدار در نائین، نمایشگاه حمایت از مشاغل خانگی در برخوار، اعزام ۱۸۶ گروه جهادی به مناطق محروم، افتتاح ۱۱ منزل مسکونی برای محرومان، کاشت هزار اصله نهال بادام در برخوار و توزیع ۱٠ هزار بسته معیشتی میان نیازمندان از برنامه‌های مدنظر است.

میرزایی ادامه داد: همایش مشترک بصیرتی مشترک میان نیروهای مسلح در ساعت ۷ صبح روز دوازدهم بهمن با سخنرانی آیت‌الله سعیدی، رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا، حرکت نمادین ورزشکاران به سمت گلستان شهدا، یادواره شهدای فراجا از دیگر برنامه‌های مدنظر در این ایام است.

زمان برگزاری جشنواره فیلم فجر در استان اصفهان شانزدهم تا بیست‌ودوم بهمن است

در ادامه نیز زهره عرب، دبیر کارگروه فرهنگیان و دانش‌آموزان دهه فجر استان اصفهان با بیان اینکه اداره کل آموزش و پرورش استان با ظرفیت حضور دانش‌آموزان، والدین و فرهنگیان در تلاش است اثربخشی این ایام را پیش ببرد، اظهار کرد: ۴۵ برنامه به‌صورت شاخص در سطح اداره کل آموزش و پرورش استان برنامه‌ریزی شده است.

وی عنوان کرد: پویش شور انقلابی با محوریت شوراهای دانش‌آموزی مدارس برای فضاسازی مدارس، نواختن زنگ انقلاب در روز یازدهم بهمن، اجرای کاروان‌های سرود فجر، جشنواره هر کلاس یک سرود و هر مدرسه یک جشنواره، برگزاری هفته فرهنگ و هنر، آغاز به کار لیگ دانش‌آموزی جت (جهاد تبیین)، همایش یاوران انقلاب، پویش حفظ سوره فجر، اردوی راهیان نور با حضور ۱۲ هزار دانش‌آموز، پویش ایران آینده، برگزاری مراسم عطرافشانی مزار شهدا و طرح سینمامهر از جمله موارد در دستور کار آموزش و پرورش در ایام‌الله دهه فجر است.

محسن شکیب‌فرد، مسئول کارگروه رسانه و فضای مجازی دهه فجر استان اصفهان اظهار کرد: برگزاری اختتامیه نهمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان و اولین رویداد جام رسانه‌ای امید در روز سیزدهم بهمن از جمله اقدامات شاخص در این ایام است که قرار است رسانه‌ها طی ۲۴ ساعت اخبار امیدآفرین را در رسانه‌ها منتشر کنند.

در پایان نیز زهره یزدانی، کارشناس روابط‌عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان بیان کرد: شاخص‌ترین برنامه دهه فجر اداره کل ارشاد مواردی از جمله برگزاری جشنواره فیلم فجر از شانزدهم تا بیست‌ودوم بهمن در استان اصفهان، جشنواره هنرهای تجسمی، شب شعر، جشن ادیان، نمایشگاه آثار هنرمندان، جشنواره آواها و سرودهای انقلابی است.

 

 

 

منبع: ایمنا

 

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن کیمیای ایران آنلاین  را نصب کنید.

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی حرف های رکیک و افترا باشد به هیچ عنوان پذیرفته نمی‌شوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمی‌شوند
  • ادب و احترام را در برخورد با دیگران رعایت فرمایید.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =