توپ و تور ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - 5 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

شانس ۶۳ درصدی تنیس‌روی‌میز برای المپیکی شدن/همه از ایران می‌ترسند

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز با تاکید بر اینکه حریفان ایران در مسابقات جهانی استخوان‌دار هستند، گفت: همین تیم‌ها اما از رویایی با بازیکنان ما واهمه دارند و نسبت به پیروزی مطمئن نیستند.

به گزارش کیمیای ایران آنلاین،   مسابقات تنیس روی میز قهرمانی جهان که حکم انتخابی المپیک را دارد ۲۷ بهمن تا ۶ اسفند همزمان به میزبانی بوسان کره جنوبی برگزار می شود. نمایندگان ۴۰ کشور برگزارکننده این مسابقات در هر بخش مردان و بانوان هستند. تیم های شرکت کننده دیدارهای مقدماتی خود را در ۸ گروه ۵ تیمی برگزار می کنند.

بر اساس قرعه کشی انجام شده تیم ملی تنیس روی میز مردان ایران که رنکینگ ۲۵ جهان را در اختیار دارد باید در گروه هشتم با پرتغال (رنکینگ جهانی ۸)، مصر (رنکینگ جهانی ۱۰)، رومانی (رنکینگ جهانی ۲۲) و تایلند (رنکینگ جهانی ۴۰) رقابت کند.

با لحاظ کردن رنکینگ جهانی، ملی پوشان ایران به جز تایلند مقابل سایر حریفان‌شان کار سختی دارند. سرمربی تیم ملی هم بر این موضوع تاکید دارد اما در عین حال مدعی است که حریفان هم از رویارویی با ایران ترس دارند و از کسب نتیجه هم مطمئن نیستند. او می گوید که حریفان تیمش در مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی جهان سرسخت و استخوان دار هستند با این حال بر اساس ارزیابی های انجام شده و آنالیز صورت گرفته روی بازیکنان، ایران برای صعود از مرحله مقدماتی و پیش رفتن تا کسب سهمیه المپیک ۶۳ درصد شانس دارد.

چپ دستانی که دغدغه رقابت با پرتغال شدند

جمیل لطف الله نسبی در گفت و گو با خبرنگار مهر ارزیابی خود از وضعیت حریفان تیم ملی تنیس روی میز در مسابقات قهرمانی جهان و پیش بینی نتیجه گیری در این رقابت‌ها را توضیح داد. وی گفت: پرتغال دو سه دوره قبل قهرمان اروپا شد. این تیم سه بازیکن خوب در ترکیب خود دارد که دو نفرشان چپ دست هستند. نوشاد که تنها چپ دست تیم ایران است همیشه با این بازیکنان رقابت مشکلی دارد و همین کارمان را سخت می کند. بر همین اساس شاید مجبور شویم تغییراتی برای این بازی داشته باشیم.

سختی رقابت با مصرِ قهرمان

وی با اشاره به شرایط مصر ادامه داد: مصر هم بازیکنان خوبی در ترکیب دارد که «عمر عصار» و «خالد عصار» از جمله آنها هستند. البته بازیکنان ما تجربه رویارویی با بازیکنی مانند عمر عصار را دارند اما به هر حال حریف مان قهرمان آفریقا است. رویارویی با قهرمان کار راحتی نیست.

 

پرتغال، مصر، رومانی و تایلند حریفان تیم ملی تنیس روی میز مردان در مسابقات جهانی و انتخابی المپیک هستند

همگروهی دوباره با رومانیِ مدعی

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز با تاکید بر اینکه رومانی هم حریفی مدعی برای ایران است، خاطرنشان کرد: این تیم دو بازیکن به نام «یونسکو» در ترکیب دارد که یکی جوان و دیگری سن و سال دار است. دوره قبل هم با رومانی همگروه بودیم و نتیجه را به این تیم واگذار کردیم البته در شرایطی که شانسی برای صعود نداشتیم با رومانی بازی کردیم به همین دلیل ترکیبی متفاوت داشتیم. در همان بازی نوشاد دو برد به دست آورد.

همه دغدغه هستند به جز تایلند

لطف الله نسبی با تاکید براینکه تیم ملی تنیس روی میز ایران برای رویارویی با تایلند و کسب امتیاز از این حریف آسیایی مشکلی ندارد، خاطرنشان کرد: تقریبا بردمان مقابل تایلند قطعی است. سایر تیم ها دغدغه هستند که آنهم طبیعی است. در کل حریفان مان استخوان دار هستند و رویارویی با آنها حتی در قالب دیدار تدارکاتی هم راحت نیست چه برسد به مسابقات جهانی. سخت ترین بازی را هم با پرتغال خواهیم داشت.

باید برای هر امتیاز بجنگیم

وی با تاکید بر اهمیت تک امتیازها و گیم ها در مسابقات قهرمانی جهان تصریح کرد: تک تک امتیازهای به دست آمده و از دست رفته در این رقابت ها روی نتیجه نهایی تاثیرگذار است چون مسابقات دوره ای است و در صورتیکه کار به گیم شماری برسد همین امتیازها و گیم ها تعیین کننده خواهند شد. بنابراین مقابل هر یک از تیم ها باید برای تک تک امتیازها و گیم ها بجنگیم بدون اینکه توجه ای به نام حریف داشته باشیم.

حریفان از رقابت با ایران می ترسند و مطمئن به پیروزی نیستند

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز در پاسخ به این پرسش که «برای تیم ایران در مسابقات جهانی چه عملکردی را پیش بینی می کنید؟»، گفت: درست است که حریفان‌مان بزرگ و نامدار هستند اما اینگونه نیست که برای خود شانسی قائل نباشیم. تاکید می کنم که هم گروه های ایران استخوان دار هستند اما با همین تیم ها از رویارویی با ایران ترس و لرز دارند و از کسب نتیجه مقابل ما اطمینان ندارند چون می دانند که بازیکنان ما اعتماد به نفس بالایی دارند و خود را از پیش باخته نمی بینند.

شانس ۶۳ درصدی تنیس‌روی‌میز برای المپیکی شدن/همه از ایران می‌ترسند

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز ایران می گوید خیلی از تیم ها از رویارویی با بازیکنان ایرانی واهمه دارند

ملی پوشان نشان دادند که می توانند مقابل هر بازیکنی برنده باشند

«حتی پرتغال و رومانی هم از رقابت با ایران واهمه دارند؟»، وی در واکنش به این پرسش گفت: حتی این دو تیم هم روی ایران حساب می کنند چون بازیکنان ایران نشان داده‌اند که می توانند مقابل هر بازیکنی برنده باشند. همانطور که نیماعالمیان در بازی های آسیایی «هاریموتو» را شکست داد و نوشاد عالمیان و امیرحسین هدایی هم نفرات دوم و سوم ژاپن را از پیش رو برداشتند.

امیدوارانه به مسابقات جهانی نگاه می کنیم

لطف الله نسبی ادامه داد: نیما اخیرا و به ویژه در رقابت های کانتندر قطر خیلی خوب کار کرد. امیرحسین با انگیزه و با اراده پیگیر تمریناتش بود و نوشاد هم همیشه در رقابت های تیمی بهترین بازی های خودش را انجام داده است. با شرایطی که این سه بازیکن دارند در کنار دو بازیکن جوان دیگری که داریم (حیدری و موسوی) امیدوارانه به مسابقات جهانی و نتیجه گیری از این رقابت ها فکر می کنیم.

شانس ۶۳ درصدی ایران برای کسب سهمیه در کره جنوبی

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز به یک رقم بر اساس ارزیابی ها و آنالیزهایی که از وضعیت بازیکنان تیمش و حریفان داشته هم اشاره داشت و گفت: کسب سهمیه مهمترین هدف از حضور در مسابقات قهرمانی جهان است. در این رقابت ها ۸ سهمیه توزیع می شود. دستیابی به یکی از آنها هم سخت است اما طبق ارزیابی ها ۶۳ درصد شانس کسب سهمیه داریم که اگر بشود، اتفاقی تاریخی در تنیس روی میز ایران است.

سهمیه بگیریم، مدال دور از دسترس نیست

وی همچنین در مورد صحبت های رییس فدراسیون مبنی بر اینکه «کسب سهمیه از مدال آوری سخت تر است و اگر تیم ایران راهی المپیک می شود، می تواند مدال بگیرد»، نیز گفت: رقابت های تیمی المپیک با حضور ۱۶ تیم برگزار می شود. اگر المپیکی شویم و در مرحله مقدماتی هم قرعه مناسبی داشته باشیم، راحت می توانیم وارد جمع ۸ تیم برتر شویم. اگر از این مرحله به بعد به قول معروف روز بازیکنان مان باشد می توانیم راحت پیش برویم مثل بازی های آسیایی؛ در کل کار سخت است اما دور از دسترس هم نیست.

اشراف هیچکسی روی بازیکنان به اندازه خودم نیست

این مربی تاکید کرد: نباید تیم ملی تنیس روی میز ایران را دست کم گرفت. نوشاد عالمیان، نیما عالمیان و امیرحسین هدایی هرکدام یک نام بزرگ در تنیس روی میز دنیا هستند. خیلی از بازیکنان از رویایی با آنها هراس دارند. آنها آماده، با تجربه و با انگیزه هستند. هیچکسی به اندازه من روی این بازیکنان و شرایط‌شان اشراف ندارد. سالهاست با آنها کار می کنم و خوب می دانم در چه وضعیتی هستند.

شانس ۶۳ درصدی تنیس‌روی‌میز برای المپیکی شدن/همه از ایران می‌ترسند

تیم ملی تنیس روی میز ایران اگر یکی از ۸ تیم برتر مسابقات جهانی شود، المپیکی می شود

چگونگی اعزام به مسابقات جهانی

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز همچنین اشاره به شرایط اعزام تیمش داشت و گفت: برادران عالمیان و هدایی در حال حاضر فرانسه هستند. موسوی در آلمان است و فقط حیدری در ایران تمریناتش را دنبال می کند. ۲۴ بهمن راهی کره جنوبی هستیم. موسوی به ایران می آید و همراه من و حیدری عازم کره جنوبی می شود. برادران عالمیان و هدایی هم از فرانسه به ما ملحق می شوند.

شرایط اردو نداشتیم

لطف الله نسبی در پایان گفت: مسابقات قهرمانی جهان در بخش تیمی برگزار می شود، خیلی خوب می توانستیم اردو داشته باشیم تا بازیکنان کنار هم هماهنگ تر شوند اما به خاطر درگیری باشگاهی بازیکنان در فرانسه و آلمان امکان آن را نداشتیم.

 

 

منبع: مهر

 

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن کیمیای ایران آنلاین  را نصب کنید.

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی حرف های رکیک و افترا باشد به هیچ عنوان پذیرفته نمی‌شوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمی‌شوند
  • ادب و احترام را در برخورد با دیگران رعایت فرمایید.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =