سیاسی ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - 2 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0
مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت:

محور مقاومت تعیین کننده سرنوشت آینده منطقه است

سرلشکر رحیم صفوی: خون شهدای مظلوم مدافع حرم، مقاومت و فلسطین، تغییرات بزرگی را در رویدادها، راهبرد‌های منطقه و کشور ما رقم می‌زند و محور مقاومت تعیین کننده سرنوشت آینده منطقه به رهبری ایران خواهد بود.

به گزارش کیمیای ایران آنلاین،  سرلشکر پاسدار یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا روز یکشنبه – ۱۹ فروردین – در آیین گرامیداشت و تجلیل از مجاهدت‌ها و فداکاری‌های شهدای تروریستی دمشق اظهار داشت: با سردار زاهدی همرزم بودم. او در اندیشه، تفکر، اخلاق، رفتار و عملکرد یک انسان کم‌نظیر و مطلوب خدا بود. اندیشه و تفکر او اسلامی و در صراط مستقیم و خط سیاسی امامین انقلاب بود.
وی به دیگر خصوصیات این شهید بزرگوار اشاره کرد و افزود: او اهل ذکر بود و اخلاق او با بسیجیان و عموم مردم چه در جنگ کردستان در سال ۵۷ و قبل از شروع جنگ و با بسیجیان در ۸ سال دفاع مقدس خوب بود و بعد از آن هم سه دوره در کنار جبهه مقاومت فعالیت کرد.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه سردار زاهدی دوست صمیمی حاج قاسم سلیمانی، حاج احمد کاظمی و شهید حجازی بود، خطاب به فرزندان و خانواده شهیدان گفت: شهدای شما در بهترین ماه خدا که لیالی قدر و شهادت امیر المومنین (ع) است به دست پست‌ترین مخلوقات یعنی رژیم صهیونیستی پلید و خونخوار به شهادت رسیدند، این شهادت برای آنها بالاترین رتبه است و برای پاسداران و جبهه مقاومت انگیزه آفرین است، اما برای خانواده‌ها و نظام جمهوری اسلامی سنگین است.
سرلشکر رحیم صفوی با بیان اینکه شاید خیلی از شهدای گمنامی که کمتر از آنها اسم می‌بریم مقام‌شان در قرب الهی بالاتر باشد، خطاب به خانواده‌های شهدا و پاسداران با اشاره به سه مفهوم تغییرات رویدادها، روند‌ها و راهبرد‌ها گفت: خون شهدای مظلوم شما و خون شهدای مدافع حرم، مقاومت و فلسطین مظلوم، بیش از ۱۰۰ هزار شهید و مجروح غزه تغییرات بزرگی را در رویدادها، روند‌ها و راهبرد‌های منطقه و کشور ما رقم می‌زند و محور مقاومت تعیین کننده سرنوشت آینده منطقه به رهبری ایران خواهد بود.
وی تصریح کرد: حوادثی که هم‌اکنون و در آینده در منطقه غرب آسیا و یا در محیط بین‌المللی و جهان اسلام رخ می‌دهد از نظر سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی متفاوت با ۴ دهه گذشته است.
مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا یادآورشد: رژیم صهیونیستی طی ۶ ماهه گذشته انواع جرایم و جنایات جنگی، نسل‌کشی، تجاوز و قحطی دو میلیون را رقم زده که فشرده کارنامه ۷۵ ساله این رژیم محسوب می‌شود و این اقدامات جنایتکارانه، چهره نظام امنیتی، بین‌المللی و همچنین چهره رسانه‌ای و فرهنگی را در جهان تغییر می‌دهد.
سرلشکر رحیم صفوی اضافه کرد: البته همه جنایت‌هایی که هم اکنون در فلسطین اشغالی می‌گذرد با حمایت آمریکا و برخی کشور‌های غربی و سکوت خیانت‌آلود برخی کشور‌های عربی و غیرعربی منطقه انجام می‌شود.
وی بیان داشت: همانا چهره حقوق بشر و دموکراسی غربی به واسطه این جنایت‌ها آشکار می‌شود به گونه‌ای که مردم در ۴۸ ایالت از ۵۰ ایالت آمریکا و در ۹۰ کشور از حدود ۲۰۰ کشور جهان علیه اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی با همراهی آمریکا راهپیمایی کردند.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: رویداد‌هایی که توسط آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در این مدت به وقوع پیوسته است، نشان می‌دهد که راهبرد آنها با شکست روبرو شده، زیرا به هیچ یک از اهداف کلان خود در شکل‌گیری خاورمیانه جدید و بزرگ و طرح آشتی رژیم صهیونیستی و آشکار شدن روابط آنها با کشور‌های عربی دست نیافته اند.
سرلشکر رحیم صفوی ادامه داد: بر خلاف آنچه که نتانیاهوی جنایتکار اعلام کرد مبنی بر اینکه ما می‌خواهیم جنبش حماس را نابود و اسرایمان را آزاد کنیم باید گفت که جنبش حماس یک ایدئولوژی، فرهنگ مقاومت و آرمان آزادیخواهی برای بازگشت فلسطینیان آرمانی به سرزمین‌شان، قدس شریف و مسجدالاقصیبه عنوان قبله اول مسلمانان است.
وی با اشاره به اینکه هیچ قوای اشغالگری در طول ۱۰۰ سال گذشته در هیچ سرزمینی تا ابد نتوانسته باقی بماند، تصریح کرد: با مطالعه تاریخ مشاهده می‌کنیم که به عنوان مثال شوروی سابق که سال ۱۹۷۹ و در اوایل پیروزی انقلاب به افغانستان حمله و آنجا را اشغال کرد، سرانجام فرار کرد.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا خاطرنشان کرد: آمریکایی‌های اشغالگر از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۲۱ افغانستان و بعد عراق را اشغال کردند، اما دیدید که چگونه فرار کردند.
سرلشکر رحیم صفوی اضافه کرد: اشغالگران قدرتمند در سرزمین‌های اسلامی و حتی غیراسلامی قابلیت دوام و بقا ندارند چراکه ملت‌ها برای آزادی سرزمین‌شان و دفاع از حقوق حقه خود، سرزمین و ناموسشان می‌جنگند و این سنت عقلانی و الهی است.
وی با طرح این سوال که آیا بعثی‌های عراق توانستند سرزمین‌های اشغالی را در ایران تصرف کردند، ادامه داد: بعثی‌ها بیش از ۱۷ هزار کیلومتر مربع را اشغال کرده بودند، اما دیدید که چگونه مانند علف‌های هرزه، ملت شجاع، ارتش قهرمان، بسیجیان و پاسداران چه بلایی بر سر آنها آوردند.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا بیان داشت: اشغالگران محکوم به شکست هستند، زیرا سرزمین‌های اسلامی قابل اشغال نیست. قدرت مسلمانان، جهاد مسلحانه مسلمانان و ایدئولوژی قرآنی آنها دفاع را همچون نماز واجب می‌داند.
سرلشکر رحیم صفوی اضافه کرد: در همین جنگ غزه تا امروز رزمندگان فلسطین بخش اعظم توان خود را حفظ کرده‌اند و مقاومت می‌کنند و عملیات تهاجمی انجام می‌دهند و هر آنچه پساجنگ غزه رخ بدهد حاکی از آن است که به برکت خون شهدای غزه، مدافع حرم، یمن، حزب الله لبنان و عراق و سوریه، آمریکا و صهیونیست‌ها در این جنگ ۶ ماهه شکست خورده‌اند و جبهه مقاومت پیروز شده است و به فضل الهی، خاورمیانه جدید اسلامی با محوریت مقاومت و ایران اسلامی شکل خواهد گرفت.
آیین گرامیداشت و تجلیل از مجاهدت‌ها و فداکاری‌های مستشاران نظامی ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سوریه شهیدان “سردار سرلشکر پاسدار محمدرضا (علی) زاهدی ” و سردار سرلشکر پاسدار محمد هادی حاج رحیمی” و شهدای همراهشان “شهیدان حسین امان اللهی، سید مهدی جلادتی، محسن صداقت، علی آقا بابایی و سید عباس صالحی روزبهانی صبح امروز یکشنبه – ۱۹ فروردین ماه – با حضور مقامات و شخصیت‌های لشکری و کشوری و آحاد مختلف مردم در حسینیه فاطمه الزهرا سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ واقع در میدان سپاه برگزار شد.
در این آیین محمد مخبر معاون اول رییس جمهور، سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار محمدرضا فلاح زاده جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، سردار سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین، حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی‌سیرت مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه، سعدالله زارعی کارشناس مسائل بین الملل، سردار سرتیپ پاسدار حسن حسن زاده فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) و علی اکبر صالحی حضور داشتند.
سردار سرتیپ علی عبداللهی معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیرو‌های مسلح، سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده دانشگاه دفاع ملی، حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران و سردار سرتیپ علی فدوی جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب از دیگر حاضران در این آیین بودند.

 

 

 

 

انتهای پیام/

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن کیمیای ایران آنلاین را نصب کنید.

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی حرف های رکیک و افترا باشد به هیچ عنوان پذیرفته نمی‌شوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمی‌شوند
  • ادب و احترام را در برخورد با دیگران رعایت فرمایید.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − ده =